Bezpieczne wietrzenie pomieszczeń z ACTIVPILOT COMFORT

19.04.2017

Często zadawanym pytaniem przez naszych klientów jest możliwość  bezpiecznego przewietrzania domu. Firma Winkhaus postanowiła podjąć wyzwanie i wprowadziła na rynek specjalne okucie, które pozwala wietrzyć pomieszczenia inaczej niż przy klasycznym rozszczelnieniu okien.

 


 
System activPilot Comfort umożliwia nam skuteczne wietrzenie przy w pełni zaryglowanym oknie. Daje nam to pełną gwarancję bezpieczeństwa i pewność, że nie padniemy ofiarami amatorów cudzego mienia. Aby zapewnić stały dopływ świeżego powietrza do mieszkania proponujemy Państwu innowacyjne rozwiązanie – wietrzenie na 6-tkę. W tym systemie wymiana powietrza odbywa się poprzez 6-milimetrową szczelinę pomiędzy skrzydłem a ramą na całym obwodzie okna. Dodatkowo mamy pewność, że skrzydło okna pozostaje w pełni zaryglowane, a do mieszkania nie przedostaje się hałas ani owady. Dzięki  wietrzeniu szczelinowym współczynnik wymiany powietrza jest niższy, a wymiana powietrza bardziej równomierna. Prędkość przepływu powietrza w pomieszczeniu jest niewielka.

activPilot Comfort a tradycyjne rozszczelnienie okna
Różnica pomiędzy wietrzeniem na 6-tkę a tradycyjnym rozszczelnieniem okna?
Przy zwykłym okuciu okno w pozycji tzw. rozszczelnionej ma u góry skrzydła szczelinę, znajdujący się tam zaczep utrzymuje skrzydło w niewielkiej odległości od ramy, ale nie gwarantuje żadnego zabezpieczenia przed otwarciem. Z kolei wietrzenie na 6-tkę, dzięki specjalnym zaczepom z każdej strony okna , które utrzymują skrzydło w odległości 6 mm od ramy na całym obwodzie, zapewnia nam pełne bezpieczeństwo przed włamianiem. Skrzydło jest unieruchomione, odporne na przeciągi, nie ma zagrożenia, że w czasie opadów do wnętrza dostanie się woda.

System można obsługiwać za pomocą klamki okiennej, zaś w wersji activPilot Comfort PADM jest wyposażony w napęd elektryczny umożliwiający automatyczne otwieranie do położenia 6mm i zamykanie okna. Takie rozwiązanie pokazywaliśmy naszym klientom podczas targów Dom i Ogród w Kielcach. Wietrzenie odbywa się wtedy w zaprogramowanych cyklach bądź po naciśnięciu przycisku na panelu dotykowym lub pilocie.

Zalety okucia activPilot Comfort:

  • Ciągłe i bezpieczne wietrzenie zapewniające wysoki komfort
  • Mniej hałasu w mieszkaniu niż w przypadku okna tradycyjnie rozszczelnionego.  
  • Skuteczna ochrona przed utratą ciepła – wietrzenie energooszczędne
  • W pozycji przewietrzania jest zapewniona odporność na włamanie jak przy oknie zaryglowanym do klasy RC 2 wg ENV 1627-1630
  • Współczynnik wymiany powietrza = 30% w ciągu godziny odpowiada w badaniu modelowym dopływowi 15m³/h świeżego powietrza (w Niemczech wymagane 10-25 m³/h)

Wstecz